μαθηματα με το νεο προγραμμα σπουδων

Καλησπερα πως μπορω να ξέρω ποσα μαθηματα χρωσταω; Αν πχ χρωσταγα ενα μαθημα που τωρα πια δεν υπαρχει έχει αντικατασταθεί από κάποιο άλλο; Μπορει κάποιος να με βοηθήσει δεν θέλω να βρεθώ προ εκπλήξεων.
Δυστυχώς στην καρτέλα αναγράφει τα μαθήματα που χρωστάω με τις παλιές τους ονομασίες.

Re: μαθηματα με το νεο προγραμμα σπουδων

todo έγραψε:Πες μας και εμας πως το ελυσες που εχουμε την ιδια απορια :P

Στην καρτέλα με αυτα που χρωσταω ειδα ποια δηλωσα το ετος 2019
Ειχα δηλωσει στις δηλωσεις του χειμερινου και εαρινου του 2019 ολα οσα μου εβγαζε με κοκκινο.
Οποτε υποθετω πως αυτα χρωσταω μονο και τα υπολοιπα μαθηματα που δεν δηλωσα το 2019 δεν υπαρχουν πλεον.
Ελπιζω να μην κανω λαθος και να μην εμφανιστεί κανα μάθημα έκπληξη.
Τελευταία επεξεργασία από etsi σε Δευ 12 Αύγ 2019, 6:37 pm, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

Γενικά για να βλέπετε τις αντιστοιχίες μαθημάτων παλιών και κανούργιων μαθημάτων και να βγάλετε άκρη υπάρχει και αυτό το link

edit: αυτό ισχύει για μέχρι και το Σεπτέμβρη κρίνοντας ότι λέει μεταβατικές ρυθμίσεις για ακαδ έτος 2018-19
Τελευταία επεξεργασία από KiritoShu σε Δευ 12 Αύγ 2019, 10:02 pm, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

KiritoShu έγραψε:Γενικά για να βλέπετε τις αντιστοιχίες μαθημάτων παλιών και κανούργιων μαθημάτων και να βγάλετε άκρη υπάρχει και αυτό το link

edit: αυτό ισχύει για μέχρι και το Σεπτέμβρη κρίνοντας ότι λέει μεταβατικές ρυθμίσεις για ακαδ έτος 2018-19

Σε ευχαριστω πολυ!
Αλλα τι εννοεις ισχυει μεχρι τον Σεπτέμβρη; Μετα τι θα γινει θα εχουμε και αλλες αλλαγες; Θα προστεθουν δηλαδη μαθήματα;
Τελευταία επεξεργασία από etsi σε Δευ 12 Αύγ 2019, 10:47 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

μαλλον θα ισχύουν και μετά, απλά για να είμαι καλυμμένος το είπα γιατί έγραφε ακαδ έτος 2018-19. Λογικά με αυτόν τον μπουσουλα θα πανε και για τα επόμενα χρόνια.
Αν κάτι πάει στραβά, ίσιωσέ το.
Αν δεν μπορείς, αγνοησέ το.
Άλλωστε η ζωή συνεχίζει.
Το αν θα την ακολουθήσεις είναι δικό σου θέμα

Ευχαριστω για την απαντηση. δεν σας κρυβω παντως οτι εμενα παντως αυτο το "το νεο ΠΣ απο το 19-20 θα εφαρμοστει για ολους τους φοιτητες ανεξαιρετως" με αγχωνει παρα πολυ. Μακαρι να μεινουν τα οφειλομενα ακριβως ως εχουν αλλα δε θα πειστω αν δεν το δω με τα ματια μου :P

Δηλαδη θα χρωσταμε και αλλα σε αυτα που ηδη χρωσταμε; Γιατι δεν μας λεει καποιος τι συμβαινει να ξερουμε και εμεις; Επίσης αν θελω να δωσω καποιο μαθημα τωρα τον Σεπτέμβρη πρεπει να το δηλωσω καπου;
Τελευταία επεξεργασία από etsi σε Σάβ 31 Αύγ 2019, 2:42 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες